07. Februāris 2023.

Ģimenes kapavietas izveidošana

1

Kapu piemineklis ar akmens dekoru-sveci un stikla portretu, metālkalumu soliņš ar granīta virsmu, daļēji slēgtas kapu plāksnes ar viļņveida izgriezumu ziediem 2 vietīgā kapavietā

2-vietīga kapavieta jaunajos Bolderājas kapos, izveidota 2022.gada jūlijā. Dizaina iecere realizēta kā ģimenes kapavieta ar parastu apbedījumu un urnas apbedījumu. Kapu pieminekļi izveidoti saskaņotā ansamblī no zviedrijas granīta “Aurora” un melnā zviedrijas granīta, ar granītā kaltu dekoru - sveci un metālkalumu elementiem.

Katrā ģimenē reiz pienāk brīdis, kad jāatvadās uz mūžu no tuvinieka, guldot to zemes klēpī. Visbiežāk tie ir mūžu nodzīvojušie vecāki, kam pienāk brīdis “aiziet”. Mūsu tradīcijās ir iekārtot ģimenes kapavietas, uzstādot tur kapakmeni, izveidot kapu rāzīti un sastādīt piemērotus augus. Arī tad, ja cilvēki izvēlas kremāciju, pelnu kapsula tiek apglabāta dzimtas vai ģimenes kapavietā, attiecīgi to nofomējot pēc savas gaumes un ieskatiem.

Kapu piemineklis no divām daļām ar granīta vāzi un ovāliem stikla portretiem

Kapu pieminekļi ģimenes kapavietā Pļavnieku kapos, brālim un māsai, no melnā zviedrijas granīta ar pusslēgtām kapu plāksnēm, kapavietas rekonstrukcija veikta 2022.gada vasarā. Kapavietā pilnīgi no jauna aprīkota ar jauniem kapu pieminekļiem un kapu plāksnēm, kā arī nomainīta apmale kapavietas perimetram.

Pēdējos gados Rīgā, plānveida atvērtajās kapsētās, kur tiek piešķirtas jaunas apbedījumu vietas, tādās kā Jaunciema un Bolderājas kapi, tiek piešķirtas pārsvarā 1 vietīgas, retāk 2 vietīgas kapavietas, bet arī šīs kapavietas iespējams gaumīgi un praktiski iekārtot kā ģimenes kapavietas. Šīs pārsvarā ir pilnīgi no jauna iekārtojamas kapavietas, kur svarīgi ir pārdomāt gan materiālu ilgmūžību, gan praktisko pielietojamību, gan estētisko vēstījumu nākamajām paaudzēm. Svarīgi to nedarīt steigā, bet pieaicināt speciālistu, kas atradīs piemērotāko risinājumu gan saistībā ar tehniskajām prasībām, gan pasūtītāja finansiālajām iespējām un vēlamo piemiņas vēstījumu.

Ģimenes kapavietas kapitālā rekonstrukcija Bērzu kapos Jelgavā kapu plāksne ar uzrakstu un jauna kapu pieminekļa pamatne

Ģimenes kapavietas pilna rekonstrukcija - no jauna izveidots granīta apmaļu perimetrs, nolīdzināts laukums, ieklāts ģeotekstils un granīta šķembas, no jauna uzstādīta kapu apmale ar gravējumu un atjaunots bijušais kapu piemineklis uz jaunas granīta pamatnes. Kapavietas rekonstrukcija veikta 2022.gada jūnijā Bērzu kapos Jelgavā.

Vecākās Rīgas, kā arī pārsvarā citu pilsētu un lauku kapsētās, sastopamas lielas ģimenes kapavietas 4-7 cilvēkiem un pat lielākas. Ir vērojama tendence, ka cilvēki mēdz apglabāt mirušā tuvinieka pelnu kapsulu dzimtas radinieku kapavietās, kur jau iepriekš ir bijuši 4-5 un vairāk apbedījumi, vai arī veikt virsapbedījumu, lai tuvinieki atrastos līdzās. Pārsvarā tās ir senas ģimenes kapavietas un kādreiz ir tikušas iekārtotas atbilstoši tā laika tradīcijām un iespējām. Šobrīd, apbedot blakus kādu aizgājēju, kapavietām nepieciešama rekonstrukcija un atjaunošana. Šādus kapitālā remonta darbus parasti pasūta ik pēc 2-3 paaudzēm, vidēji pēc 40-70 gadiem, kas ir optimāls laika periods, lai, saglabājot kādreiz izveidotos kapakmeņus, iekļautu tos kopējā atjaunotajā kapavietā un piešķirtu kapavietai jaunu, cieņpilnu izskatu, saglabājot piemiņu vēl 2-3 paaudzēm.

Granīta kapu piemineklis un kapu apmales kapu kopiņām un perimetram, nomainīts smilšu segums, satādīti augi, veikta vecā kapu pieminekļa restaurācija

Pilna kapavietas rekonstrukcija ar jauna ģimenes kapu pieminekļa izgatavošanu. Kapavietas kapitālā pārbūve veikta 2022.gada vasarā 1.Meža kapos, Rīgā. Labiekārtošana izpildīta klasiskā stilā, raksturīgi 1.Meža kapiem, izgatavots klasiskas formas melnā granīta piemineklis, jaunas masīvas kapu apmales un kapavietas perimetrs no melnā zviedrijas granīta.

Lai kapavieta būtu sakopta, kā arī būtu attiecīgā noskaņa, to apmeklējot, SoulGarden iesaka pārdomāti un kompleksi iekārtot ģimenes apbedījumu vietas. Tas nozīmē, ka vajadzētu griezties pie speciālista, kas profesionāli pārzin materiālu kvalitāti un tehniskās iespējas, kā arī spēj piedāvāt tādu dizainu, kas atbilst gan pasūtītāja finansiālajām, gan estētiskajām prasībām. Mūsu speciālisti iesaka sākotnēji izveidot kapavietas labiekārtošanas projektu - vizualizācijas skici ar izmēriem un materiālu veidu. Pēc pasūtītāja vēlmēm SoulGarden veic arī pilnu vizualizāciju - 2D, 3D un projekta integrāciju speciālā pārlūkprogrammā. Tādā veidā pasūtītājs gūst pilnu priekšstatu kā izskatīsies viņa pasūtītais kapavietas labiekārtošanas projekts dabā.

Vairāk par SoulGarden piedāvātajiem 3D projektiem varat lasīt šeit.

SoulGarden piedāvā pilnu pakalpojumu klāstu gan pilnīgi no jauna izveidojamām kapavietām, gan ar rekonstrukciju un pārveidošanu saistītām kapavietām - no idejas līdz gatavam izpildījumam jebkuros kapos Latvijā. Mūsu speciālisti ar lielu, vairāk nekā 20.gadu pieredzi šajā jomā, var ieteikt vispiemērotāko risinājumu, rūpīgi uzklausot katra pasūtītāja individuālās vēlmes, par ko liecina mūsu klientu atsauksmes no dažādu tradīciju, konfesiju un sabiedrības slāņiem.

Rediģēts : 11. Janvāris 2024.

Saņemt konsultāciju

Lai sazinātos ar mums, Jūs varat izmantot šādas sociālo tīklu saziņas metodes, vai arī aizpilodīt kontaktformu