21. Decembris 2020.

Kalti vienkāršas formas pieminekļi

Kalts piemineklis ir visbiežāk sastopamā pieminekļu forma Latvijā. Tās nav uzkrītošas, organiski iederas Latvijas kapsētu ainavās un pilnvērtīgi kalpo kā piemiņas kapakmens vairākus gadsimtus.

Kalti, vienkārši pieminekļi cenas ziņā būs visizdevīgākie, taču prasmīgs meistars izveidos neatkārtojamu individuālu pieminekļa formu, kas estētiski iederēsies kapsētas ainavā.

Kalta pieminekļa forma no populāra granīta AURORA

Piemineklis izgatavots saskaņā ar dizaina ideju par visas kapavietas labiekārtošanu. Kapu pieminekļis ir izpildīts kaltajā tehnikā, citas memoriālā ansambļa daļas ir pulētas, tādejādi ļoti labi izceļot raupjo kalto malu struktūru. Gravētie uzraksti. Dizaina autors Inese Grudiņina

Vienkāršs piemineklis no pelēkā granīta ar bronzas aksesuāriem uzstādīts Kocēnu kapos Valmierā

Divdaļīgas un trīsdaļīgas kompozīcijas

Arī no kaltajām formām var veidot divdaļīgas un trīsdaļīgas kompozīcijas, viss atkarīgs no pasūtītāja vēlmēm un dizaina izdejas. Tāpat var savienot kopējā kompozīcijā esošos kaltos pieminekļus ar jaunu dizaina ideju, veicot kapavietas labiekārtošanu, uzlabošanu, rekonstrukciju vai restaurāciju.

Ģmenes kapavieta un pieminekļu ansamblis no pelēkā zviedrijas granīta  uzstādīts 1.Meža kapos Rīgā

No kalta akmens var veidot visu kompozīciju ģimenes kapavietai, pat kombinējot dažādu krāsu granītu, jeb arī pieturoties pie vienas krāsu gammas, izveidot veselu memoriālu.

Jāatzīmē, ka kaltajiem pieminekļiem sānu malas un dažkārt arī aizmugure ir rupja, nokalta un nav apstrādāta, akmens porās ātrāk sakrājas netīrumi, to malas ātrāk apaug ar sūnām, tie regulāri ir jātīra.

Kalts piemineklis ar laukakmens akcentu

Kalts piemineklis vai pieminekļu ansamblis ļoti labi sader ar laukakmens akcentu, tādejādi veidojot unikālas piemiņas akmeņu kompozīcijas.

Laukakmens dekors kapu pieminekļa dizainam

Kopšanas zinā kaltajiem pieminekļiem ir jāpievērš lielāka uzmanība, tie jātīra biežāk. Dažkārt cilvēkiem patīk arī nosūnojuši pieminekļi, tādā gadījumā kaltas pieminekļu formas būs vispateicīgākās, lai ātrāk apaugtu ar sūnām raupjās pieminekļa malas un aizmugure.

SoulGarden piedāvā izgatavot jebkuras sarežgītības kapu pieminekļus - gan kaltas, vienkāršas formas, gan laukakmens pieminekļus, gan arī pulētus, sarezģītas formas pieminekļus.

Mūsu speciālisti uzklausīs Jūsu vēlmes un ieteiks labāko dizaina risinājumu, kas būs piemērots gan idejas realizācijai, gan arī būs pakārtots Jūsu plānotajam budžetam.

Rediģēts : 12. Decembris 2021.

Saņemt konsultāciju

Lai sazinātos ar mums, Jūs varat izmantot šādas sociālo tīklu saziņas metodes, vai arī aizpilodīt kontaktformu