30. Janvāris 2024.

Kapu apmales

Ar kapu apmali parasti norobežo kapa kopiņu pēc sakopšanas un nolīdzināšanas pēc bērēm.

Kapu apmale var arī vispār nebūt, tādā gadījumā pieņemts izveidot rāzīti - apaudzēt kapu kopiņu ar ložņājošiem klājeniskiem augiem, kurus var izvēlēties atkarībā no kopējās labiekārtošanas dizaina ieceres, vai arī, piemeklēt piemērotāko pēc apbedījuma vietas floras īpatnībām.

Taču, visbiežāk cilvēki tomēr izvēlas kapu apmali uzlikt, tādējādi norobežojot kopējo kapavietas laukumu no apbedījuma vietas konkrētam cilvēkam. Dažkārt, iekārtojot ģimenes kapavietu - kapu apmali liek kā divvietīgu vai vairākvietīgu, apvienojot vairāku ģimenes locekļu apbedījumus.

SoulGarden piedāvā gatavus risinājumus visdažādākajām kapu apmalēm kā arī izgatavot tās pēc individuāla pasūtījuma, atbilstoši izvēlētajai dizaina iecerei.

SoulGarden sortimentā ir atrodamas visdažādākās kapu apmales un kapu plāksnes

Granīta kapu apmales un kapu plāksnes

Granīta kapu apmales parasti izvēlas uzstādīt, ja kopējais kapavietas dizains tiek ievērots vienādā stilā, no viena un tā paša granīta materiāla, kā arī lai būtu pieskaņots kapu piemineklim.

Kapu apmales kapavietas vienādā stilā

No kopšanas un ilgmūžības viedokļa, granīta kapu apmales ir daudz praktiskākas, lai arī sākotnējās izmaksas būs dārgākas, nekā betona kapu apmalēm. Granīta izstrādājumi savu izskatu un veidu nemaina gadsimtiem ilgi.

SoulGarden piedāvā visdažādākās gatavas standarta kapu apmales no populārākajiem granīta veidiem, kā arī mūsu meistari izgatavos arī individuāla dizaina granīta kapu apmales vai kapu plāksnes, ja tā vēlēsies aizgājēja tuvinieki.

Granīta kapu apmaļu priekšrocība ir arī tāda, ka var uzreiz paredzēt vietu gravējumam, kā arī iegravēt nepieciešamos datus un pat portretus un citus rotājumus vai attēlus.

Vienkāršas granīta apmales kā kapu rāmīši - apstādījuma vai piemiņas vietas norobežošanai no kopējā apbedījuma vietas laukuma.

Vienkāršas granīta apmales kā kapu rāmīši

Soulgarden piedāvā viekāršus kapu rāmīšus ar taisnām vai slīpām malām, vienvietīgas, pusotrvietīgas vai divvietīgas kapu apmales.

Vienvietīgas, pusotrvietīgas un divvietīgas kapu apmales

Granīta apmales ar virsmu - granīta apmales ar slēgtu vai daļēji slēgtu virsmu ir ļoti praktiskas, vieglāk kopjamas, mazāk uzmanības jāvelta augiem, ko stādīt atvērtajā vietā, kā arī iespējams vispār augus tur nestādīt, bet aizpildīt atvērto daļu ar dekoratīvajiemn olīšiem, stiklu vai citiem dekoratīvajiem materiāliem. Šādu apmaļu daudzveidība ir ļoti liela - parasti dizains atkarīgs no kopējās dizaina ieceres kapavietas labiekārtošanā.

Granīta kapu plāksnes

Tās ir monolītas vai sarezģītas konstrukcijas kapu apmales, kas vienlaicīgi pilda arī kapakmens funkciju, monolīta kapu plāksne biezuma ziņā ir tāda pati kā piemineklis, tā ir no monolīta granīta, bez līmētām detaļām, līdz ar to arī gadsimtiem ilgi var saglabāties savā sākotnējā formā.

Granīta kapu plāksnes vai slēgtos sarkofāgus kādreiz izmantoja kapeņu apbedījumos (mūsdienās kapeņu apbedījumus veic tikai Pokrova kapsētā), bet tos joprojām izmanto arī labiekārtojot un aprīkojot ģimenes kapavietas ar tradicionālajiem apbedījumiem, kā arī urnu apbedījumu gadījumos.

Betona kapu apmales

Betona kapu apmales

SoulGarden piedāvā standarta, plaša sortimenta betona kapu rāmīšus un apmales Atvērts betona kapu rāmītis, pusslēgts betona kapu rāmītis, slēgta betona kapu apmale ar atvērtu stūrīti, pilnībā slēgta betona kapu plāksne. Gan atvērtajiem rāmīšiem, gan apmalēm ar slēgtu vai daļēji slēgtu virsmu, iespējams iestrādāt granīta vai marmora plāksnīti ar gravējumu - datus par mirušo.

Kapu apmales vai kapu plāksnes urnu apbedījumjiem

Mūsdienās arvien populārāks kūst tāds apbedīšanas veids kā kremācija, taču, neskatoties uz to, gan kaimiņzemē Lietuvā, gan arī pie mums, pieņemts kapsulu ar pelniem apglabāt kapsētā ģimenes kopējā kapavietā vai atsevišķā kapavietā, vēlāk veicot visus kapavietas labiekārtošanas darbus kā parasta apbedījuma gadījumā - tāpat tiek uzstādīts kapu piemineklis un uzlikta kapu apmale.

SoulGarden piedāvā izgatavot īpašu kapu apmali urnas apbedījuma vietai

Ja kopējā gimenes kapavietā nav īpaši daudz vietas, kur uzlikt standarta kapu rāmīti, SoulGarden piedāvā izgatavot īpašu kapu apmali urnas apbedījuma vietai. Ja to veido no granīta, parasti to saskaņo ar jau esošo kapavietas dizainu, kā arī paredz vietu gravējumam apbedītajai personai.

Rediģēts : 31. Janvāris 2024.

Saņemt konsultāciju

Lai sazinātos ar mums, Jūs varat izmantot šādas sociālo tīklu saziņas metodes, vai arī aizpilodīt kontaktformu