23. Novembris 2022.

Kapu piemineklis no laukakmens ar mūžības noskaņu

Latvijā, veidojot kapakmeni savu apbedīto tuvinieku atdusas vietai, cilvēki apzināti meklē un izvēlas laukakmeni. Senāk tikai laukakmens bija brīvi pieejams granīta materiāls, kas plaši tika izmantots gan celtniecībā, gan arī kapu pieminekļu izgatavošanā, tas sastopams gan laukos, zemē, upju gultnēs un jūras piekrastē.

Arī mūsdienās, ja vēlas izgatavot patiesi vērtīgu, eleganti vienkāršu, bet tajā pašā laikā monumentālu un paliekošu apbedījuma vietas iekārtojumu, laukakmens ir vispiemērotākais.

Liela dzimtas apbedījumu vietas labiekārtošana Baldones kapos

Liela dzimtas apbedījumu vietas labiekārtošana Baldones kapos. 2022.gadā veikta pilna rekonstrukcija ar jauna kapakmens izveidi no latvijas laukakmens un skandināvijas granīta BOXUS GREY apmalēm laukuma perimetra norobežošanai un kapu apmales izveidošanai. Apbedījuma kreisajā stūrī izveidota dobe apstādījumiem, arī no dekoratīviem Latvijas laukakmeņiem.

Kapu piemineklis ir 1.7 m augsts un 1.9 m plats

Kapu piemineklis izgatavots no pārzāģēta laukakmens, kam atstāta dabīgā “muguriņa”, piemineklis ir 1.7 m augsts un 1.9 m plats. Kopumā tas sver vairāk kā tonnu. Nopulēta priekšējā mala atklāj laukakmens pamattoni ar unikālu dzīslojumu, “zīmējumu”. Gravējumi uz kapakmens izpildīti “rokas gravēšanas” tehnikā, gravējums ir 1.5 cm dziļš.

Kapu pieminekļa dabīgā “muguriņa”, kas arī rada pirmatnīguma un pamatīguma noskaņu

Laukakmens kapu piemineklim ir atstāta dabīgā “muguriņa”, kas arī rada pirmatnīguma un pamatīguma noskaņu. Šādi laukakmens pieminekļi ļoti harmoniski iederas kapu kopējā ainavā. Baldones kapos ir sastopamas daudz ļoti gaumīgi iekārtotu kapavietu un šī ir viena no tām.

Kapavietas ansambļa kapu apmalēm ir izmantots skandināvijas granīts Boxus Grey

Kapavietas ansambļa kapu apmalēm ir izmantots skandināvijas granīts Boxus Grey, laukums noklāts ar skaloto granti, kam plānā kārtā uzbērta smalkā dolomīta šķemba, kas neļauj grantij pārāk šļakstīties uz apmalēm, bet tajā pašā laikā laukums ir viegli kopjams ar grābekli.

Par cik, laukakmens pārsvarā ir mierīgos toņos - pelēks, pelēki brūns, sarkanbrūns, ar gaišāku dzīslojumu, to var ideāli kombinēt ar tādiem rūpnieciskās ieguves granīta materiāliem kā

Granīta materiāli mierīgos toņos pelēks, pelēki brūns, sarkanbrūns, ar gaišāku dzīslojumu

Protams, ir vēl arī citi ļoti piemēroti un skaisti granīta materiāli, ko var kombinēt ar Latvijas laukakmeni - jautājiet mums, mēs noteikti atradīsim Jūsu gaumei vispiemērotāko.

Uzzināt vairāk

Jāņem vērā, ka izvēloties izveidot tuvinieku atdusas vietu, iekļaujot laukakmeni, jārēķinās ar ilgāku darbu izpildes termiņu, nekā no rūpnieciskā granīta izgatavotam pieminekļu ansamblim. Tas saistīts ar piemērota laukakmens piemeklēšanu noteiktām vajadzībām. Jāsakrīt gan krāsu gammai, gan faktūrai, gan unikālajam zīmējumam, lai tas spētu “uzrunāt”, kā arī jāizpēta konkrētā akmens plaisu esamība.

Tāpat, jāņem vērā, ka šādas kapavietas iekārtojuma izmaksas ir augstākas, nekā no rūpnieciskā granīta veidotajiem iekārtojumiem. Tas ir saistīts ar laukakmens specifisko transportēšanas un apstrādes sarežģītību, kam nepieciešami lielāki darbaspēka un tehnikas resursi. Arī gravējumus ieteicams veidot akmeņkalim, “rokas gravējumu” tehnikā, kas arī dārgāks gravēšanas veids.

Kopumā - tas ir to vērts, jo tā arī top paši skaistākie piemiņas akmeņi, kas ir neatkārtojami, ar mūžības noskaņu.

Apskatīt citus darbus no Latvijas laukakmens varat šeit.

Rediģēts : 23. Novembris 2022.

Saņemt konsultāciju

Lai sazinātos ar mums, Jūs varat izmantot šādas sociālo tīklu saziņas metodes, vai arī aizpilodīt kontaktformu