13. Marts 2023.

Klasiskas kapu pieminekļu formas un tradicionāls kapavietas iekārtojums

1

2

Tradicionāls, klasiskas formas kapu piemineklis komplektā ar piemērotām granīta kapu apmalēm un sētiņu perimetram.

Tradicionāls, klasiskas formas kapu piemineklis komplektā ar piemērotām granīta kapu apmalēm un sētiņu perimetram. Izgatavots no Zviedrijas granīta Hallandia Gneis, un Moheda Black, uzstādīts Katlakalna kapos 2022.gada jūlijā.

Ar kapavietas iekārtošanu pilnīgi no jauna vai ar esošas kapavietas rekonstrukciju saskaras teju katra ģimene. Visbiežāk uzdotais jautājums ir - kā iekārtot kapavietu, lai tā būtu gaumīgi noformēta un neprasītu pārmērīgu kopšanu? Mēs šādos gadījumos iesakām izvēlēties klasisku, ne pārāk sarežģītu pieminekli, kurā var iegravēt vairāku ģimenes locekļu vārdus, kā arī pārējo kapavietu aprīkot ar kapu piemineklim pieskaņotām kapu apmalēm un sētiņu apkārt kapavietas perimetram.

Klasiskas formas pulēta granīta kapu piemineklis komplektā ar slēgtas virsmas kapu apmali un granīta sētiņu apkārt kapavietas laukumam.

Klasisks vienkāršas taisnstūra formas pulēts Zviedrijas granīta “Aurora” kapu piemineklis no divām daļām ar dekoru - sveci un stikla portretu. Papildus visa kapavieta izveidota kopējā stilā ar saskaņotas formas kapu apmalēm un granīta sētiņu apkārt kapavietai. Kapavietas laukumā ieklāts ģeotekstils un dekoratīvās granīta šķembas sarkanbrūnā krāsā. Kapu pieminekļu komplekss uzstādīts 2022.gada vasarā Jaunajos Bolderājas kapos.

Ilgmūžīgs un viegli kopjams materiāls, ir pulēts, kvalitatīvs Zviedrijas, Somijas, Karēlijas un Ukrainas granīts. Šie granīta veidi ir piemēroti mūsu klimatiskajiem apstākļiem un kvalitatīvi izgatavoti izstrādājumi kalpo vairākas paaudzes. Kvalitatīvs granīta pulējums aizsargā kapu pieminekļus un apmales no agresīvas vides iedarbības, pulētas virsmas ir gludas, viegli kopjamas, tās pietiek 1 reizi gadā nomazgāt ar remdenu ūdeni un noslaucīt ar sausu mīkstu lupatiņu.

Kapavietas rekonstrukcija ar viegli kopjamo melno pulēto granīta kapa apmali

Kapavietas rekonstrukcija - pārbūve ar viegli kopjamu tradicionālu, pulēta melnā granīta kapu apmali un sētiņu perimetram. Apkārt kapavietai nobruģēts celiņš, kas ļauj saglabāt sakoptu vidi apkārt kapavietai. Kapavietas laukumā iebērtas granīta šķembas, zem tām ieklāts ģeotekstils, kas aizkavē nezāļu augšanu.

Pēdējos gados kapos ir tendence stādīt pēc iespējas mazāk kopjamus augus, kā arī kapu apmales nosegt ar daļēji slēgtām vai pilnībā slēgtām virsmām. Kapa apmaļu piedāvājumu varat apskatīt šeit

Klasiskas formas pūlēta granīta kapu piemineklis

Klasiskas formas pulēta granīta kapu piemineklis komplektā ar slēgtas virsmas kapu apmali un granīta sētiņu apkārt kapavietas laukumam. Iekšpusē ieklāts ģeotekstils un iebērtas granīta šķembas. Kapavieta iekārtota kā ģimenes kapavieta tradicionālā klasiskā stilā, Rīgā, Raiņa kapos 2021.gadā.

Kapavietas laukumā visbiežāk ieklāj ģeotekstilu un uzber šķembu vai akmentiņu klājumu, kas neļauj tik ātri savairoties nezālēm. Šķembu klājuma tīrīšana arī vairs nav apgrūtinoša problēma, jo ir pieejami piemēroti, ērti lietojami darbarīki, kā arī pašu uzkopšanas pakalpojumu var uzticēt profesionālam servisam. Lasīt vairāk par kapavietu uzkopšanas pakalpojumiem.

SoulGarden iesaka, pirms sākt iekārtot kapavietu vai veikit kādus rekonstrukcijas darbus - pakonsultēties ar speciālistu. Mēs gan sniedzam konsultācijas pa telefonu, gan izbraucam uz vietas, lai apskatītu situāciju dabā, novērtētu veicamo darbu apjomu un ieteiktu labākos variantus katrā situācijā individuāli.

Rediģēts : 11. Janvāris 2024.

Saņemt konsultāciju

Lai sazinātos ar mums, Jūs varat izmantot šādas sociālo tīklu saziņas metodes, vai arī aizpilodīt kontaktformu