21. Decembris 2020.

Laukakmeņu pieminekļi

Liels laukakmens piemineklis vairāk kā 2.4 m augsts. Pilnīga kapavietas rekonstrukcija un labiekārtošana lielai ģimenes kapavietai Gauriņu kapos Jelgavas rajonā

Liels laukakmens piemineklis vairāk kā 2.4 m augsts. Pilnīga kapavietas rekonstrukcija un labiekārtošana lielai ģimenes kapavietai Gauriņu kapos Jelgavas rajonā.

Latvijā sastopamais laukakmens arī ir granīts, līdz ar to piemērots visdažādākajiem granīta apstrādes veidiem - to var griezt, pulēt, kalt, slīpēt, bučardēt, apdedzināt vai apstrādāt ar smilšu un ūdens strūklām, tādejādi iegūstot ļoti skaistas, neatkārtojamas faktūras. Laukakmens bieži ir sastopams upju gultnēs, kur laika gaitā ir ieguvis ļoti skaistas dabīgi dekoratīvas formas, tam piemīt arī neatkārtojams dabiskā sastāva dzīslojums, zīmējums.

Laukakmeņi kā pamatmateriāls

Unikāls kapu piemineklis no laukakmens

Latvijā bieži laukakmeni izmanto kā pamatmateriālu pieminekļa izgatavošanā, kā arī ietver to kā dekoru, dizaina elementu, kapavietas noformēšanā. No laukakmens veidoti kapu pieminekļi ir unikāli - otru tādu atrast nebūs iespējams, līdz ar to, tas īpaši akcentēs mūžībā aizgājušā cilvēka individualitāti.

Laukakmeņi mēdz būt visdažādākajās krāsās un krāsu kombinācijās, kas ļoti labi iekļaujas kopējās dizaina kompozīcijās, veidojot ģimenes kapavietas, jo pārejām detaļām var izmantot karjera granītu, pieskaņojot to pēc pasūtītāja gaumes un vēlmēm.

Jāņem vērā, ka pasūtot kapakmeni no laukakmens, liels spēka un tehnikas apjoms ir nepieciešams, lai šādu granīta gabalu iegūtu, apstrādātu, nogādātu un uzstādītu - tas nozīmē, ka dažkārt, no laukakmens veidotie pieminekļi būs daudz dārgāki, nekā no ieguves rūpniecības granīta materiāliem, taču, parasti tas ir tā vērts, jo rezultāts laba meistara rokās ir pārsteidzošs un neatkārtojams.
Diemžēl, jaunāko laiku tendences ir daudzkārt samazinājušas kvalificētu akmeņkaļu aprindas - šobrīd reti kurš vairs strādā ar laukakmens materiālu, bet, jautājiet mums, mums ir šāda pieredze un amata meistari, kas palīdzēs īstenot šāda veida pasūtījumus.

Laukakmens kā kapu pieminekļa dizaina elements

Laukakmens kā kapu pieminekļa dizaina elements

Rediģēts : 12. Decembris 2021.

Saņemt konsultāciju

Lai sazinātos ar mums, Jūs varat izmantot šādas sociālo tīklu saziņas metodes, vai arī aizpilodīt kontaktformu