24. Decembris 2020.

Marmors kapu pieminekļu izgatavošanā

Marmoru pieminekļu izgatavošanā izmanto sen, tāpat kā granītu, vienīgais, mūsu klimatiskajos apstākļos tas nav pārāk iecienīts dabīgā akmens veids savas kaprīzās dabas dēļ - tas mēdz uzsūkt daudz mitruma, saplaisāt pie temperatūras svārstībām, apaugt ar apsūbējumu ātrāk, nekā granīts.

Taču, salīdzināt marmora izsmalcinātību ar granītu nevar - marmoru visbiežāk izmanto skulptūrās, statuetēs, piemiņas plāksnēm vai īpašu dizaina dekoru izgatavošanā, un, kompozīcijā ar tumšu vai gaišu granītu, Memoriālais ansamblis iegūst īpašu cēlumu, ja to rotā baltā, rozā vai meduskrāsas marmora elementi.

Marmors - Cararra White Marmors - Boticelli Marmors - Roso Portogallo

Vispopulārākais un tēlnieku iemīļotākais marmors ir Carrara - Itālijas klasika, ļoti cēls, zilganbalts ar viegli pelēku dzīslojumu.

Arī citus marmora veidus var izmantot memoriālajā arhitektūrā, tas vienmēr būs estētiski un cēli. Jāpiezīmē, ka dažkārt cilvēki kļūdās, domājot, ka melnie kapakmeņi ir izgatavoti no marmora - tā nav, pārsvarā melnais akmens ir granīts. Melnais marmors līdz Latvijai tādos lielgabarīta bloku un slebu veidā nonāk ļoti reti - speciāla, ekskluzīva, individuāla pasūtījuma veidā, un izmaksā ļoti dārgi.

Rediģēts : 28. Decembris 2020.

Saņemt konsultāciju

Lai sazinātos ar mums, Jūs varat izmantot šādas sociālo tīklu saziņas metodes, vai arī aizpilodīt kontaktformu