13. Janvāris 2022.

Kapu pieminekļu un apbedījuma vietas 3D projektēšana

Mūsu uzņēmumā SoulGarden varat pasūtīt kapu pieminekļa vai kapavietas labiekārtošanas 3D projektu. Kapavietas kompleksa 3D projekta modelēšana sniedz iespēju ar maksimālu precizitāti prognozēt tādu rezultātu, kādu vēlaties realizēt, un, ja nepieciešams, mainīt un uzlabot memoriālo kompleksu ar mūsdienīgām metodēm vēl pirms izgatavošanas, vai arī, gluži otrādi, vienkāršot kādu detaļu, tādējādi samazinot kopējās kompleksa izmaksas.

3D projekts ietver sevī 3 darba soļus - dizainera skici, modelēšanu 2D un 3D vizualizāciju

Kapu pieminekļu dizainera skice

Kapu pieminekļu dizainera skice

Šajā darba solī pieredzējis speciālists uzklausīs Jūsu ideju vai vēlmes un izveidos uzmetumu - skici, kā varētu izskatīties kapu piemineklis, pieminekļu kopums vai viss memoriālais komplekss kopumā.

Kapu pieminekļu dizainera skice nakotnei

Šis ir laikietilpīgs un abpusēji radošs process, gan no pasūtītāja puses, gan arī no izpildītāja puses, ar mērķi maksimāli uzklausīt un pietuvināt Jūsu vēlmes vēlamajam rezultātam.

Skices mērķis ir attēlot ideju kā harmonisku kopumu memoriālā ansambļa izveidē.

2D modelēšana ar grafiskās programmas palīdzību

Pieminekļu 2D modelēšana ar grafiskās programmas palīdzību

Šajā darba solī grafiskais dizaineris izveido pieminekļa formu un citas kompozīcijas detaļas noteiktos izmēros, izvieto uzrakstus un portretus vai citus attēlus un aksesuārus uz pieminekļa, lai pasūtītājs varētu precīzi redzēt izvēlētā izmēra un uzrakstu proporciju. Šajā darba posmā ātri un kvalitatīvi var piekoriģēt izvēlēto formu, mainīt un koriģēt izvēlēto granīta vai marmora veidu. Pasūtītājs var redzēt pilnīgi 100% precīzu kapu pieminekļa modeli vēlamajos izmēros.

Parasti šajā posmā var saskaņot un maksimāli precīzi izvēlēties gan materiālu savietojamību, kompozīcijas krāsu savietojamību.

Kapu pieminekļu 3D vizualizācija

Šis ir noslēdzošais projekta posms, kurā projekts tiek virtuāli uzbūvēts pilnībā, līdz vissīkākajai detalizācijai un atbilst reālajai situācijai ar visiem dotajiem izmēriem.

Kapu pieminekļu un memoriālu 3D vizualizācija

Šī ir idejas pilnīga atbilstība pēc tam dabā uzceltajam memoriālajam kompleksam vai kapu piemineklim.

Kapavietas situācija pirms projektētā pieminekļa uzstādīšanas

Kapavietas situācija pirms projektētā pieminekļa uzstādīšanas.

Pēc tam kā pasūtītājs ir pārliecinājies, ka modelis atbilst gaidāmajam rezultātam, var sākt kapu pieminekļa vai memoriālā ansambļa izgatavošanu.

3D modelis paredz arī visu elementu detalizāciju ar rasējumiem un izmēriem. Tādējādi ražotājam vai meistaram ir pilnīga skaidrība ko tieši vajag izgatavot. Tā ir droša garantija, ka nebūs nepatīkamu “pārsteigumu” gala rezultātā, kas var novest pie materiāliem zaudējumiem un vilšanās.

Kapavieta pēc projektētā kapu pieminekļa uzstādīšanas Katlakalna kapos 2022.gada jūnijā.

Kapavieta pēc projektētā kapu pieminekļa uzstādīšanas Katlakalna kapos 2022.gada jūnijā.

Kapu pieemineklis izgatavots ar individuālu skici un 3D projektu Katlakalna kapos 2022.gada

Kapu pieemineklis izgatavots saskaņā ar individuālu skici un 3D projektu, uzstādīts kapavietā Katlakalna kapos 2022.gada jūnijā.

Kādēļ nepieciešama apbedījuma vietas labiekārtošanas vai kapu pieminekļa 3D projektēšana?

Interjera un eksterjera dizaina un tā objektu modelēšana un projektēšana, attēlojot to grafiskā 3D modelī, tiek plaši izmantota ļoti daudzās nozarēs - pilsētvides labiekārtošanā, ainavu un dārzu labiekārtošanā, mēbeļu izgatavošanā un interjera projektēšanā, kā arī dažādas tehnikas, piemēram, automašīnu, projektēšanā. Mūsdienīgās grafiskās programmas līdz vissīkākajām detaļām ļauj precīzi attēlot priekšmetu un materiālu savietojamību, krāsu, gaismas un faktūru savietojamību un savstarpējo spēli dizaina izvēlē.

Kapu pieminekļu 3D vizualizācija bez teksturas

Kapu pieminekļu un memoriālo ansambļu 3D projektēšana ir samērā jauna tendence, taču, kā rāda prakse, šis darba posms kapu pieminekļu izgatavošanā ir ļoti aktuāls un ļauj izvairīties no dažādiem pārpratumiem vai vilšanās, it īpaši tādā emocionāli smagā brīdī kā tuvinieka zaudējums. Turklāt, kapavietas labiekārtošana un pieminekļa vai cita aprīkojuma izgatavošana un uzstādīšana nav lēts process. Parasti cilvēki izvēlas gan ilgmūžīgus un izturīgus granīta materiālus kā arī kvalitatīvus un dārgus aksesuārus, kā arī pats izgatavošanas un apstrādes process ir laikietilpīgs, līdz ar to pieļautās kļūdas var izmaksāt ļoti dārgi.

Kapu pieminekļu 3D vizualizācija

Ja pirms izgatavošanas ir izveidots 3D projekts, kur maksimāli precīzi var atkoriģēt pilnīgi visas pasūtītāja vēlmes - gan izmainīt krāsu, apstrādes veidu, gan samazināt vai palielināt detaļu apjomu, tad, ar kompjūtera palīdzību to izdarīt ir daudz vieglāk, turklāt galarezultātā pasūtītājs būs apmierināts ar rezultātu, kā arī izgatavotājs vai meistars bez stresa varēs izpildīt pilnīgi visus darba posmus bez pasūtītāja nepārtrauktas kontroles un saskaņojumiem.

Ar 3D projektēšanas palīdzību memoriālā kompleksa vai pieminekļa izgatavošanu pilnībā droši var uzticēt veikt attālināti, atrodoties citā pilsētā vai pat no ārzemēm.

Kādas darbības jāveic, ja vēlaties pasūtīt pieminekļa vai memoriālā kompleksa 3D projektēšanu? Cik izmaksā kapu pieminekļa 3D projekts?

SoulGarden piedāvā pilnu darbību ciklu kapu pieminekļa izgatavošanā vai apbedījuma vietas labiekārtošanā - sākot no dizaina izvēles un 3D projekta izstrādes līdz izgatavošanai un uzstādīšanai visā Latvijā.

Parasti izvēlēties pieminekli vai izveidot un iekārtot kapavietu nav viegls uzdevums, jo ar to ikviens saskaras ļoti reti, līdz ar to tikai profesionāls šo pakalpojumu sniedzējs var sniegt kvalitatīvu konsultāciju šajos jautājumos.

Mēs iesakām veikt šadus soļus:

Saskaņot ar tuviniekiem kāda būs koncepcija, kādu pieminekli vai memoriālo kompleksu vēlaties redzēt. Katrs var izteikt savas idejas, kā arī sameklēt kaut ko līdzīgu internetā, vai pat nedaudz uzzīmēt savu ideju.

Ja lēmumu jāpieņem vienpersoniski un nav īsti skaidrs, tieši ko Jūs vēlaties, tad varat uzreiz griezties pie mums - mūsu dizaina speciālists jums palīdzēs izvēlēties, uzklausīs visas izteiktās vēlmes un pat nepateiktās emocijas un sarunas gaitā uzreiz ieskicēs pirmo uzmetumu idejai.

Bez speciālista konsultācijas vai nu apbedījuma vietā, vai tiekoties pie mums birojā ar apbedījuma vietas fotogrāfiju, nav iespējams noteikt plānojamās izmaksas konkretās idejas realizēšanā. SoulGarden kvalificēts speciālists konsultē elektroniski vai telefoniski bez maksas, taču izbraucot uz objektu vai sniedzot konsultāciju birojā, tas ir maksas pakalpojums 20-50 eiro apmērā, kā arī iepriekš nepieciešams saskaņot tikšanās laiku.

Arī tad, ja Jums ir ieplānots konkrēts budžets pieminekļa izgatavošanai, būtu vēlams izrunāt projekta realizāciju ar speciālstu, jo var gadīties, ka tas, ko jūs plānojāt, izmaksā daudz dārgāk, nekā Jūs domājat. Tad, ja ir ierobežotas budžeta iespējas, un cilvēki vēlas sameklēt šķietami lētāko piedāvājumu, dažkārt daudz laika un arī naudas tiek iztērēts apbraukājot visas iespējamās pasūtītājam zināmās vietas, rezultātā nonākot pie secinājuma, ka salīdzinot materiāla veidu, pieminekļa formu un izmērus vai apstrādes veidu, cenas neatšķiras tik kardināli, kā varētu likties, bet līdzekļi, enerģija un laiks jau ir patērēti (parasti daudz vairāk, nekā kvalitatīva speciālista konsultācija, kas pie mums izmaksā no 20 līdz 50 eiro). Mēs iesakām pārdomāti griezties pie kvalificēta speciālista - šāda veida konsultācija parasti aizņem 1-2 h.
Tad, protams, saskaņojot gan vēlmes, gan budžetu, var sākt projekta izstrādi.

Uzsākot projekta 3D izstrādi, vēlams uzreiz atrunāt tādu parametru kā kapavietas reljefs un atrašanās vieta, no tā būs atkarīgas gan pamatu un montāžas izmaksas, gan arī papildus speciālās tehnikas izmantošanas izmaksas.

3D projekts sniedz pilnu priekšstatu kāds izskatīsies kapu pieminekļu komplekss dabā, kā arī dod precīzu detalizāciju izgatavotājam un meistaram pat tādās niansēs kā uzrakstu izkārtojums, šrifts, burtu izmērs u.c.

Cik maksā 3D modelis kapu pieminekļa izgatavošanai?

SoulGarden pilna 3D projekta izstrāde izmaksā no 150-250 eiro, ar šādu projektu Jūs varat griezties pie jebkura izgatavotāja un saņemt kvalitatīvu un precīzu projekta realizāciju kapos, taču, ja, uzticat realizāciju un izpildi mūsu uzņēmumā, tad 3D projektēšanas izmaksas ir pilnīgi bez maksas!

Uzsākot 3D projekta izstrādi, Jūs iemaksājat drošības naudu 150-250 eiro. Saņemot gatavu 3D projektu un pieņemot lēmumu uzticēt mums pilnīgi visu projekta realizāciju ar izgatavošanu un uzstādīšanu jebkuros kapos Rīgā vai visā Latvijā, Jūs saņemsiet līgumu un tāmi, no kuras tiks atskaitītas 3D projekta izmaksas. Saskaņā ar izgatavošanas līgumu - pasūtījumu un tāmi, Jūs iemaksāsiet 50% no kopējās pasūtījuma summas, atlikušos 30% apmaksājot pēc darbu pabeigšanas darbnīcā un 20% pēc projekta uzstādīšanas kapos. Saskaņā ar pievienoto 3D vizualizāciju Jūs saņemsiet 100% gaidāmo rezultātu, kvalitātes atbilstības sertifikātu izvēlētajam granīta vai cita materiāla veidam, kā arī garantiju izpildītajam montāžas/uzstādīšanas darbam.

Rediģēts : 21. Marts 2023.

Saņemt konsultāciju

Lai sazinātos ar mums, Jūs varat izmantot šādas sociālo tīklu saziņas metodes, vai arī aizpilodīt kontaktformu